Nasz dom położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Śląskiego.

Dom usytuowany jest na obrzeżach miasta, poza obszarem zwartej zabudowy, niedaleko granicy miast Chorzowa i Siemianowic Śl. Oddalony jest o około 150 metrów od ulicy Siemianowickiej, dzięki temu hałas powstający z ruchu komunikacyjnego nie dociera do obiektu. W sąsiedztwie znajdują się Pracownicze Ogrody Działkowe, nieużytki oraz Posterunek Konnego Oddziału Policji w Chorzowie. Po przeciwległej stronie ulicy jest wejście do Parku Śląskiego.

Otoczenie Domu stanowi zagospodarowany teren o pow. 2,7 ha przynależący do obiektu – całkowicie ogrodzony parkanem. Teren ten obsadzony jest roślinnością niską, średnią i wysoką, obejmuje trawniki, klomby i rabaty kwiatowe oraz naturalne przegrody przestrzenne, takie jak żywopłoty i pergole.

Wydzielone są specjalne miejsca (wraz ze stosownym wyposażeniem) – kącik kominkowy do grillowania, krąg ogniskowy i teren do zabaw plenerowych. Wszystko połączone jest siecią alejek i dróg spacerowych wykonanych z kontrastowej w barwach kostki brukowej i wykończonych żwirowym poboczem w celu ułatwienia orientacji przestrzennej. Rozmieszczona jest duża ilość stacjonarnych i przenośnych ławek parkowych.

O zmroku teren jest standardowo oświetlony siecią lamp wysokich oraz dodatkowo na głównym szlaku komunikacyjnym za pomocą szeregu niskich lamp ogrodowych dla osób szczątkowo widzących i tych z poczuciem światła.

error: Zakaz kopiowania!!!
Skip to content